DermaSilk Nedir?

DermaSilk® her gün birçok kişinin hayatını değiştiriyor!

DermaSilk; örgü MEDIKAL İPEK kumaşın kalıcı olarak koruma kalkanına bağlanarak eşsiz teknoloji ile oluşan özel çamaşırlardır.

Hipoallerjenik Medikal İpek + Özel Koruma Kalkanı = DERMASILK®
 

Doğada bilinen en sağlam ve doğal ipek ipliği “serisin ve fibroin’den oluşur” Dışındaki serinin tabakası soyularak alerjenik özelliği giderilir.Daha sonra özel işlemden geçerek üstün kaliteli özelliğine kavuşur. Böylece "dokuma ipekten" farklılığı ortaya çıkar. Ayrıca, rahatlık, nem ve sıcaklık kontrolü açısından pamuklu’dan üstün olduğunu klinik çalışmalarla kanıtlamıştır.

DermaSilk "European Eczema Management Guidelines"-Avrupa Egzama ile Mücadele Kılavuzu" yer almakta ve tavsiye edilmektedir. 

DermaSilk® tedavi edici çamaşırları etkiliği kanıtlanmış, yenilikçi ve güvenli yaklaşım sunar.

DermaSilk® ‘deki hipoallerjenik saf örgü ipek liflerin özel koruyucu bileşeni sonucunda birçok deri hastalıklarından şikâyetçi olan kimseler için etkin koruma sağlar.

DermaSilk®’in ipek ipliklerinin açık örgü olması , cilt ve kumaş arasındaki hava akımını ve nemi engellemez. Böylelikle cildin ısısını ve nemini geliştirerek aşırı sıcağı (yanmayı) ve terlemeyi düşürür.

DermaSilk® cildi yumuşatarak kızarıklık, kaşıntı, egzamaya bağlı diğer cilt rahatsızlıklarına yardımcı olur. İpek iplikleri pamuktan daha uzun, yumuşak ve silindir şeklindedir. Hassas ve tahriş olmuş ciltlerde ipeğin, pamuk ipliği ile karşılaştırıldığında belirgin olarak üstün olduğu kanıtlanmıştır.

Ayrıca, DermaSilk®’in, özel bileşeni dünyada her alanda yaygın olarak kullanılıyor olup , çevreye veya cilde herhangi bir kimyasal yaymaz, çok çeşitli ve geniş alanda koruma sağlar.

Bir araya gelen bütün bu benzersiz özellikler ile DermaSilk® Terapötik çamaşırları dermatolojik koşulların tedavisinde “eşsiz ” çözüm getirir. DermaSilk® ikinci cildiniz gibidir.

DermaSilk® diğer tedaviler ile birlikte kullanılabilir. Nasıl kullanılması gerektiği ile ilgili daha fazla bilgi için lütfen “kullanım & bakım” talimatına başvurunuz veya iletişime geçiniz. 

Çamaşırınızın DermaSilk® olduğu belirtilmemiş ise, DermaSilk®’in cilt üzerinde gösterdiği etkiyi beklemeyiniz!