Hangi Hastalıklar

DermaSilk® birçok medikal çalışmalarda kapsamlı olarak araştırılmıştır.


Bu bölüm, hastalıkların açıklamalarına veya doktorunuzla oluşturacağınız konuşmaları değiştirmeye yönelik değildir. Şikâyetlerinizi ve bulgularınızı her zaman doktor veya eczacınıza aktararak tedavi yönteminiz hakkında onlara danışınız. DermaSilk® piyasada ki diğer ipek ürünler gibi değildir. Standart ipekli giysiler kontrollü klinik çalışmalarda DermaSilk® ile aynı etkiyi göstermemiştir.DermaSilk® tedavi edici çamaşırları şu deri hastalıklarını iyileştirir ve korur:
 

ATOPİK VE KONTAKT DERMATİT ( Egzama )
GRAVİTASYONEL EGZAMA
PİŞİK
AKNE
VULVAL AĞRI SENDROMU
LIKEN SKLEROZUS
THRUSH (pamukçuk)
AŞIRI TERLEME (HİPERHİDROSİS)
KASIK MANTARI (Jock Itch)
MANTAR ENFEKSİYONU(mikozis), AYAK MANTARI(athlete’s Foot)
DİYABETİK AYAK
PAMUKÇUK (candida albicans)
JİNEKOLOJİK ENFEKSİYONLAR
EPİDERMOLİZİS BÜLLOZA (EB)
MENOPOZ
GÖGÜS UCU ENFEKSİYONU ( Emziren annelerde)
AYAK KOKULARI ve TERLEMELERİ
SPOR AKTİVİTELERİ

 

DermaSilk® ve Deri hastalıkları

DermaSilk® iç çamaşırları Egzama ve yukarıda belirtilen diğer deri hastalıklarının tedavisinde kullanılmak için özel olarak tasarlanmıştır. DermaSilk® çamaşırlarının etkili olması için cildiniz ile direkt temas halinde olması gerekir. Böylelikle yüksek ısıyı ve fazla nem oranını engeller, kaşıntıyı da azaltır. Ayrıca, ipek ipliğine bağlanmış olan Antimikrobiyal™ sayesinde bakteri ve enfeksiyon oluşumunu kontrol altında tutmaya yardımcı olur, hafif, rahat ve giyilimi kolaydır.

DermaSilk® kullanan kişiler hem günlük hayatlarında hem de uyku esnasında çok daha rahat zaman geçirilirler ve böylelikle yenilenmiş şekilde uyanırlar.
 

Emziren annelerde Göğüs ucu Enfeksiyonu

 Göğüs Ucu Enfeksiyonu

Emziren annelerde sıklıkla görülebilen meme ucu çatlakları maalesef anneye ağrı ve sıkıntı veren bir durumdur. Meme başı çatlakları emzirmenin başlangıcında daha belirgin olmak üzere tüm emzirme süresince rastlanabilmektedir. Meme başı çatlakları meme başının çevresinde, meme başında enine çizgi halinde ya da aerolada oluşabilir. Oluşan ağrı ve yaralar bazen o kadar rahatsızlık vericidir ki, annenin bebeğini emzirmekten kaçınmasına ve sonuçta bebeğin de anne sütünden yeterince yararlanamamasına sebep olmaktadır. Ayrıca, göğüs uçlarının ıslanması ve kuruması ile bebeğin meme emmesinin yarattığı sürekli nem ve sıcaklık sonucu, göğüs uçlarının kurumasıdır. Bu durumda da meme uçları ağrı, yara ve çatlaklardan egzamaya dönüşür.

Göğüs ucu Enfeksiyonu tedavisinde DermaSilk®

Cilt ile direk temasa geçen %100 saf fibroin ipektir. Cildin doğal florasını bozmadan, oluşan mikroorganizmaları antimikrobiyal bağlı özelliği ile yok eder. Medikal saf ipek, göğüs ucunda oluşan yaraları, enfeksiyonu hızlıca iyileştirir ve anneler çok önemli olan sütlerini bebeklerinden kesmek zorunda kalmazlar. DermaSilk® südyen, cilde hava aldırır, yumuşak tutar,cilt ısısını kontrol eder ve kaşıntı-yara döngüsünü iyileştirir.
 

Ayak terlemesi ve kokuları

 Ayak Terlemesi

Ayak kokusuna neden olan ayaktaki bakteri (mantar, mikroorganizmalar) türleri ve sayılarıdır. Ayaklar iki sebepten ötürü kokarlar:Giydiğiniz ayakkabılar veya ayaklarınız terlidir. Bu ; terinizle bakterinin aralarında etkileşerek, bakterinin ayakkabılarınız ve çoraplarınız içinde ürettiği kokudur.

Ayak terlemeleri ve kokularında DermaSilk®

Cildin doğal florasını bozmadan, bakteri ve mantar enfeksiyonlarını kontrol eder ve antimikrobiyal ile kalıcı koruma sağlar. (patentli teknoloji) Örgü saf ipek cildin nefes almasını sağlar ve ipek ipliği kendi ağırlığının %30’u kadar nem çekme özelliği ile terletmez. Vücut sıcaklığını kontrol altında tutar. DermaSilk® çorapları yüksek rahatlık ile ayaktaki sorunlara birebir en ideal çözümü sunar.


Aşırı terleme (Hiperhidrosis)

 Hiper Hidroz

Aşırı terleme (hiperhidroz) bir hastalıktır. Eğer ki kişide terlemeyi gerektirecek nedenlerden biri yoksa ve bulunduğu ortamda aşırı terleme sorunu sadece kendisi yaşıyorsa bu kişinin hiperhidroz (aşırı terleme) hastası olduğunu gösterir. İnsan vücudunda görülen hiperhidroz hastalığı iki bölüme ayrılmaktadır:
1. Genel hiperhidroz dediğimiz vücudun tümünü kaplayan aşırı terleme şeklidir.
2. Bölgesel hiperhidroz dediğimiz vücuttaki belli başlı bölgeleri (koltukaltı, eller, ayaklar) kapsamaktadır.

Sürekli terlemede vücuttaki bakterilerin üremesi için gereken ortam da oluşur. Bu bakterilerin terleme sorunu yaşayan vücuttaki üreme süresi çok kısa olduğundan kötü kokulara da sebep olmaktadırlar.

Hiperhidroz tedavisinde DermaSilk®

DermaSilk® doğal tedavi yöntemidir. %100 örgü saf ipek cildin nefes almasını sağlar ve rahatlatır. İpek ipliği kendi ağırlığının %30’u kadar nem çekme özelliği ile vücudu kuru tutar. Ayrıca antimikrobiyal; bakteri ve mantar enfeksiyonlarına karşı kalıcı koruma sağlar. (patentli teknoloji).Cildin doğal florasını korur.ATOPİK EGZAMA

 Atopik Egzema

Atopik egzama cildin kuru, kaşıntılı inflamasyonudur. Egzama ve dermatit kelimeleri ayrı ayrı geçebilir fakat aynı anlama gelir. Yani, atopik egzama atopik dermatit ile aynı şeydir. Atopik egzama yüz dâhil cildin her yerini etkileyebilir fakat en çok etkilenen bölgeler dirsek, diz, bilekler (eklem yerleri) ve boyun bölgeleridir. Hastalığın görülme oranı kadın ve erkekte eşittir. Genç ve yetişkinlerde de rastlansa da en sık çocuklarda görülür.

Atopik egzama aileden de gelebilir. Atopik kişilerin bağışıklık sistemi aşırı aktiftir ve ciltleri kolaylıkla iltihaplanır. Cilt bariyeri çok iyi çalışmaz, kurur ve enfeksiyonlara eğilimlidir.

Atopik egzama bulaşıcı değildir.

Dış etkenler egzamayı daha kötü hale getirebilir. Örneğin, sıcak, toz sabun, deterjan gibi irritantlar (tahriş ediciler) ile kontakt halinde olmak durumu tetikler. Ayrıca soğuk algınlığı da egzamayı şiddetlendirebilir.

En önemli belirti kaşıntıdır. Bu kaşıntı cilt yapısının bozulmasına kadar gidebilir. O kadar kötüdür ki geceleri uykunuzu böler, iş ve günlük hayatınızı bile aksatabilir.

Atopik egzama için birçok “kontrol altına alma yöntemi” vardır fakat doğru tedavi ile yapmak en önemlisidir.

Atopik Egzama tedavisinde DermaSilk®

Çoğu DermaSilk çamaşırları Atopik egzama için kullanılabilir. DermaSilk giymek şiddetlenmelerden kaynaklanan aşırı ısınmayı ve kaşıntıya sebep olan aşırı nemi önlemeye yardımcı olur.
 

KONTAKT DERMATİT

Kontakt Dermatit 

Erişkinler arasında, egzama’nın en çok rastlanan tipi kontakt dermatittir. Cildin allerjen veya irritant’lar ile direkt teması halinde ortaya çıkar. Dermatit’in %80’ini irritant’lar oluşturur ve genelde “mesleki egzama” olarak geçer:

Lastik, kozmetik, kumaşlar ve giysiler, deterjanlar, çözücüler, parfüm, nikel takılar ve diğer kimyasal maddeler kontakt dermatit şikâyetlerinin nedenidir.

Kuaför, temizik görevlileri, metal işçiliğinde ve inşaatlarda çalışanlar, doktor ve hemşireler gibi birçok meslek çalışanları irritant kontakt dermatit riskini taşır. Bunun en kolay ve tek yolu direkt teması engellemektir.Kontakt Dermatit tedavisinde DermaSilk®

Kontakt dermatit tedavisinde yapılacak ilk adım şikâyetin sebebi olacak irritantları ortadan kaldırmaktır. El ve ayak vücutta en sık görülen bölgelerdir. DermaSilk eldiven ve çorapları özel olarak dikişsiz tek parça olarak örüldüğü için giyimi kolay ve rahattır, cildi korur, yumuşak tutar ve tedavi ederek süreci hızlandırır. Eldivenlerin bilekleri de koruması için uzundur. DermaSilk gece ve gündüz kullanıma uygundur.
 

GRAVİTASYONEL EGZAMA

 Gravitasyonel Egzama

Gravitasyonel egzama diğer adı ile “variköz” veya “venöz yetmezliği” olarak bilinmektedir. Yetişkinlerde yaygın olarak görülen, alt bacak bölgesinde rastlanan cilt problemidir. Eğer önlem alınmazsa cilt, ülsere dönüşebilir ve tedavi edilmesi daha zorlaşır.

Gravitasyonel egzama genellikle orta yaş ve üzerinde bazen de gençlikte görülebilir. Eğer geçmişten yüksek tansiyon, varisli damarlar ya da derin ven trombozu, pıhtılı toplardamar yangısı varsa oluşma riski daha fazladır. Ayrıca kadın hormonları ve hamilelik riski arttırdığı için bayanlarda gravitasyonel egzama görülme olasılığı daha yüksektir.

Ayakta kaldığımız müddetlerde damarlardaki kan basıncı en çok alt bacak bölgesindedir. Yaşlanmaya ve daha az hareket etmeye başladığımızda dolaşım zorlanmaya başlar ve alt bacaklarda toplanmaya başlar.

Eğer bacak damar duvarları yeteri kadar güçlü değilse, yüksek basıncı kontrol edemezler ve sonucunda kıvrımlı, koyu mavi, yüzeyde çıkıntılı variköz oluşur.

Ayak bilekleri şişer. Sıcak havada gün boyu ayakta durulmuş ise, ayaklarda ağırlık ve ağrı hissedilir. Genelde akşamları belirgin şekilde ortaya çıkar.

Belirli bir süreden sonra, eğer ki tedavi edilmeden bırakılırsa, cilt incelir,hassaslaşır ve parlak olur. Ayrıca, cilt çok kurursa veya kaşınırsa çatlaklar oluşur.

Bu şekilde bırakılırsa, yaralar daha derinleşebilir ve yayılabilir. Bu yaralar “variköz ülser, venöz ya da dolaşım sisteminin durması” olarak adlandırılabilir. Bu tarz ülserler genellikle ayak bileğinin hemen üzerinde iç kısımda bulunur ve bakterileri bu bölgeye çekerek cildin alevlenmesine ve egzamanın kötüleşmesine sebep olur.

Gravitasyonel Egzama ve DermaSilk®
DermaSilk bacak bölgesindeki dengeyi sağlamaya yardımcı olur. “DermaSilk Heel-Less Undersocks” aşırı ısınma ve hassaslaşmış olan ayak bileklerinin tahriş olmasını engeller. Ayrıca varis çorabı kullanan kişiler için DermaSilk’in avantajı ise; varis çoraplarının içinde ki lateks’in zarar verici etkisinden koruyarak, giyim ve çıkarmada ki zorlukları da ortadan kaldırır.

“DermaSilk Heel-Less Undersocks” Online alışveriş sayfasında bulabilirsiniz.
 

Pişik (Diaper Rash, Dermatitis)

 

Bebeklik döneminin en sık karşılaşılan sağlık problemlerinden biri de halk arasında pişik olarak geçen bir tür egzama çeşididir. Pişik, derinin tahriş olmasıdır. Pişik, o bölgeye temas eden iritant maddeler nedeniyle ortaya çıkar. Bez bölgesinde, kasıklarda, bazen kalçalara kadar yayılan kızarıklık, pullanma veya sulu yaralar şeklinde görülür.

Pişik tedavisinde DermaSilk®

Çoğu egzama hastaları doğasında tahriş edici olan yün, sentetik ve pamuklu gibi malzemelerden kaçınmaları gerektiğini bilir. Buna rağmen, birçoğu giyim malzeme yapısının egzama yönetiminde önemli bir parçası olduğunu farkında değildir. DermaSilk antimikrobiyal özelliği ve yumuşak yapısı ile pişik tedavinde çok başarılı sonuçlar elde etmektedir.
 

Akne Vulgaris (SİVİLCE)

 Akne Vulgaris

Ciltte iltihaplı, kızarık şişlikler oluşmaktadır. Yüz, göğüs, sırt, boyun, omuz bölgeleri en sık görülen bölgelerdir. Özellikle yüz bölgesindeki sivilceler, tedavi edilmediği takdirde iz şeklinde kalır ya da hayat boyunca devam edebilir. Deride bizimle birlikte yaşayan bakteriler çoğalmaya başlarsa, akne de artmaya başlar. Ayrıca terlemek, sivilcelerin artmasına neden olur.

Akne Vulgaris tedavisinde DermaSilk®

Akne tedavisinde ki en önemli adım cildi temiz tutmaktır. Düzenli ve sabırlı tedavi ile bu cilt hastalığı tedavi edilebilir. Cildi temiz tutmak, bakterileri oluşumunu engellemenin en hızlı yoludur.
Bu tedavide DermaSilk cildinizi korur, enfeksiyon ve bakteri üremesini hızlı şekilde en aza indirir. Cildinizin nefes almasını engellemez, terletmez ve kaşındırmaz. Aynı zamanda diğer tedavi süreçlerini kısaltmaya da yardımcı olur.
 

Vulval vestibulit Sendromu

 Vuval Vestibulit

Vulval vestibulit sendromu ergenlik çağından başlayarak menopozdan da sonra devam eder. Ağrı kendiliğinden oluşabilir veya cinsel ilişkiden yürüyüşe veya dar kıyafetlere kadar birçok aktivitelerden tetiklenebilir. Bu ağrılar günlük yaşantıyı, çalışmayı, fiziksel aktivitelere katılmayı ve bütün sosyal hayatı etkileyebilir.

Vulval vestibulit sendromu fiziksel ve ruhsal olarak baskı yapabilir. Bütün bu koşullar kendine güveni, ilişkilerde bozulmaları, cinsel ilişkide zorlukları, kötü vücut imajını ve depresyonu beraberinde getirebilir.

Vulval sendromunun enfeksiyon sebebiyle olduğunun veya cinsel yolla bulaşan bir hastalık olduğunun henüz bir kanıtı bulunmamaktadır.

Sebepleri tam net belli olmasa da, başka faktörlerin etkilediği öngörülür örneğin:

• Vulval’a bağlı sinirlerin hasar görmesi veya tahriş olması.
• Enfeksiyona karşı aşırı bölgesel hassasiyet.
• İdrar’da yüksek derecede oksalat kristallerinin bulunması ve pelvik organlarını destekleyen kasların spazmları.

Tedavi, doktor ve danışmanlardan oluşan uzman bir ekip tarafından hem topikal hem oral ilaçlar ile birlikte sıkı hijyen önlemleri, artı danışman eşliğinde yapılabilir.

Vulval vestibulit Sendromu tedavisinde DermaSilk®

Vulval bölgesinde DermaSilk, vücut sıcaklığını, nem düzeylerini dengelemek ve sağlıklı hijyenik bir ortam yaratması için tasarlanmıştır.

DermaSilk iç çamaşırı bakteriyel ve mantar bulaşma risklerini gidermeye yardımcı olur.

DermaSilk, Vulval Sendrom ile bağlantılı kaşıntı, yanma ve tahrişi azaltmada veya gidermede olumlu etkisinin olduğunu bildirmiştir.

 

Liken Skleroz (LS)

 Liken Skleroz

Liken skleroz cildin ve mukoza zarlarının genellikle ano-genital bölgeyi etkileyen kronik, tekrarlayıcı bir durumudur.

Bu, en sık yaşlı bayanlarda görülen ve genital organlarının dejenerasyonuna yol açabilen bir hastalıktır. Güçlü topikal kortikosteroid kremler ve merhemler tedaviyi sadece kontrol altına almak için yardımcı olur. Tedavisi yoktur.

Liken Skleroz Nedenleri

Hastalığın nedenleri net olmasada, aileden gelme de olabilir. Fakat cinsel yolla bulaşan bir hastalık değildir.

Erişkin kadınlarda en sık görülmekte iken, aynı zamanda ergenlik öncesi çocukları ve erişkin erkekleri de etkileyebilir.

Liken Skleroz Belirtileri

Liken Skleroz zamanla küçük beyaz lekeler geliştirerek genital deride değişiklikler ile karakterizedir.

En sık görülen belirti kaşıntı olmakla - gece boyunca ve hastalığın ilerlemesi ile genellikle daha yoğun kaşıntı halini alır. Buna ek olarak yanma ağrı ve kuruluk hissi de oluşmaktadır.

Liken Skleroz tedavisinde DermaSilk®

Topikal steroid tedavisi ile birlikte kullanıldığında, DermaSilk çamaşırı kaşıntı, yanma ve ağrı gibi belirtileri azaltmaya yardımcı olduğu kanıtlanmıştır.

Çalışmalarda DermaSilk kullanılan hastalar pamuklu iç çamaşır giyenlere göre çok daha iyi sonuç almışlardır.
 

Vajinal maya enfeksiyonu veya Pamukçuk (Thrush)

 

Vajinal pamukçuk, kadın genital bölgesinde tahrişe sebep olan bir tür bakteri, maya enfeksiyonudur. Buna sebep olan, bölgedeki mantar ve bakterilerin aşırı büyümesidir. Normalde maya, küçük sayılarda vajina bölgesinde yaşar, fakat şeker kullanım, antibiyotik veya diğer sağlık sorunları vajina bakteri dengesini bozar ve kontrolsüz şekilde çoğalmasını tetikler. Fazla maya ve bakterinin çoğalması ise enfeksiyona sebep olur.

Vajinal enfeksiyon yaygın bir hastalıktır. Kadınların hayatları boyunca %75’i bu enfeksiyonu geçirir. Ayrıca erkekler de penis bölgesi bakteri enfeksiyonu geçirir. Kadınların %5’i bir sene içinde 4 veya daha fazla kere tekrarlayan vajinal mantar enfeksiyonu “Kandida albicans” olarak bilinen mantar geçirmektedir.

En çok görülen belirtiler şunlardır: Vijina iç ve çevre bölgesinde aşırı kaşıntı, Vajina ve çevre bölgesinde yanma, kızarıklık ve kabarma, idrar’da ağrı, cinsel ilişki sırasında ağrı ve rahatsızlık, kötü kokusu olmayan kalın, beyaz kokusuz vajinal akıntı…

Vajinal mantar enfeksiyonlarının tedavisinde DermaSilk® ile ilgili klinik veriler:

İtalya'da Bologna Üniversitesi'nde yakın zamanda yapılan çift kör klinik çalışma Dermasilk iç çamaşırlarının mantar enfeksiyonları ve kızarıklıkları dramatik şekilde azalttığını göstermiştir.

Bu çalışma 2010 yılında flukonazol kapsül (mantara karşı en yaygın reçete edilen ilaçlardan) ile 6 aylık tedavi görmüş olan vajinal enfeksiyonu devam eden 100’den fazla hasta üzerinde yapılmıştır.

Daha sonra, 6 ay boyunca çamaşırlarının yarısı pamukludan diğer yarısı ise ipek ipliğinden yapılı ve antimikrobiyal ile kaplanmış DermaSilk İntimo ile tedaviye devam edilmiştir. Yapılan çalışmada ne hastalar ne de araştırmacılar kimin hangi çeşit giydiğini bilmemektedir. (çift kör)

6 ayın sonunda:DermaSilk grubu hastalarda kızarıklık 10 hastadan 9’unda değişirken, pamuklu grubunda 10 hastadan 2’sinde değişim olmuştur.

DermaSilk giyen 10 hastadan 9’unda vajinal kaşıntılar tamamen ortadan kalkmıştır. Diğer yandan pamuklu giyen 10 hastadan 4’ü kaşıntıda sadece biraz azalma görmüşlerdir.

DermaSilk kumaşı vajinal kandida ve pamukçuk tedavisinde başarılıdır:
  

 

Kasık mantarı (Jock Itch)

 Kasık Mantarı

Atlet kaşıntısı (jock itch), en yaygın ikinci bölge olan kasıkta görülen bir mantar enfeksiyonudur. Kasık çevresindeki mantar enfeksiyonları sporcular arasında yaygındır.

Kasık mantarı aynı zamanda tinea Cruris(deri, saç, vücut ve tırnaklarda görülen mantar enfeksiyonu) olarakta bilinir. Sıcak, nemli ortam mantarların çoğalması için ideal bir yerdir.
Erkekler; genital bölge ve uyluk kıvamlarında kaşıntılı, yanma hissi uyandıran, pullu, kırmızı yamalar (patch) olarak kendini gösteren bu enfeksi¬yona kadınlardan daha meyillidirler. Atlet kaşıntısına neden olan mantar, koltuk altı ve meme altı gibi diğer nemli bölgeleri de etkileyebilir.
Bu ortamı sağlayacak her durumda, kişi enfeksiyon riski altındadır.

Bu nedenle, yaz aylarında terli ve ıslak veya nemli kıyafetler giyen, kış aylarında birkaç kat giyilen kıyafetler atlet kaşıntı insidansında artışa neden olur. Erkekler kadınlardan daha fazla etkilenmektedir.

Atlet Kaşıntı tedavisinde DermaSilk®

DermaSilk® kumaşı atlet kaşıntı enfeksiyonunda doğal tedavi yöntemidir.
DermaSilk® kumaşı cildin hava almasını sağlar.
İpek ipliğinin mükemmel emici özelliği maya ve mantarların büyümesini teşvik eden nemi azaltır.
Örgü ipek cilt sıcaklığını düzenlemeye yardımcı olur.
Özel “ Microbe Shield” bağlanması bakteri ve mantar büyümesini engeller.
 

Mantar Enfeksiyonları (Candidiasis)

 Mantar Enfeksiyonları

Mantar enfeksiyonlarının birçok çeşidi ve vücutta ayrı adlandırılan bölgeleri vardır. Nem, ısı, tahriş veya yaralanma durumunda mantarlar hızla çoğalarak hastalığa neden olabilir. Havalandırmanın iyi olmadığı nemli, rutubetli ve karanlık bölgelerde daha çok gelişir. Deri ve tırnaktaki mantar enfeksiyonları çocuklarda çok yaygındır ancak yine de her yaştan insanı etkiler. Kandidiyazis oldukça yaygın bir mantar enfeksiyonudur. Yüzeysel mantar enfeksiyonları zaten var olan mantarların çoğalmasına bağlı olabilir, ayrıca enfeksiyonlu biriyle ya da kontamine yüzeylere, çarşaflara, havlulara veya giysilere temas sonucu da enfeksiyon oluşabilir. Mantar enfeksiyonları vücudun bir yanından diğerine kaşıma ya da dokunma yoluyla yayılabilir.

Mantar Enfeksiyonları tedavisinde DermaSilk® Medikal saf fibroin örgü ipek ipliğinin dış yüzeyi Microbe Shield™ teknolojisi ile birleştirilmiştir.(patentli teknoloji) Özel higroskopik (nem çekme) kapasitesi ile DermaSilk ıslaklık duygusu vermeden, kendi ağırlığının %30’u kadar nem çeker. DermaSilk çamaşırları, cildin doğal florasını bozmadan, bakteri ve mantar enfeksiyonlarını hızlıca kontrol altına alır ve iyileşme sürecini hızlandırır.
 

Diyabetik Ayak

 Diyabetik Ayak

Diyabet; dolaşım ve bağışıklık sistemini etkiler. Vücudun kendini tamir etmesi çok zorlaşır. Uzun süreçte ise diyabet, ayak ve elde ki duyu sinirlerini bozar. Dolayısı ile diyabetik hastalar ayak yara ve şiş ve ağrılarını hissetmekte güçlük çekerler. Zamanında tedaviye başlanmaz ise, diyabetik ülsere dönüşebilir.

Diyabetik Ayak tedavisinde DermaSilk®

DermaSilk® Terapötik çoraplar diyabetik ayak problemleri için çok iyi bir tedavi seçeneği sunar. DermaSilk® Terapötik çoraplar klinik çalışmalarda kolojen sentez arttırmını sağladığı, inflamasyon ve şişlikleri azalttığı, iyileşmeyi hızlandırdığı kanıtlanmıştır.

Ayrıca, DermaSilk Terapötik çoraplar antimikrobiyal etkisi ile bakteri yoğunluğunu azaltmaya, çabuk iyileşmesine ve hatta geleneksel tedaviye cevap vermeyen ülser durumlarına da yardımcı olur. Kumaşın rahatlığı, ferahlığı ve yumuşaklığı ile DermaSilk şimdiye kadar ki en kolay ayak tedavisini sunmaktadır.
 

Epidermolysis Bullosa (EB)

 Epidermolysis

EB, bir çeşit su toplayan deri kondisyonlari grubudur. Deri o kadar hassas tir ki, ufak bir sürtünme bile su toplamasına yol açabilir. Bu hastalık türü derinin hem iç (dermis) hem de dış tarafında (epidermis) gelişebilir. EB’ nin hafif türleri, çocuk emeklediğinde veya yürüdüğünde veya daha büyük yaşlarda kuvvetli fiziksel aktivitelerde bulunulduğu zaman belirginlik gösterebilir.

EB tedavisinde DermaSilk®

EB hastalığı için kurulmuş “Uluslararası Debra kuruluşu” giyim konusunda DermaSilk® önermektedir. DermaSilk® medikal ipek, yüksek hava geçirgenliği, yumuşaklığı ve kullanım rahatlığı ile idealdir. Ayrıca özel AEGIS™ antimikrobiyal ile bağlanması bütün mikroorganizmaları fiziksel olarak öldürür. Hastalığı kontrol altında tutar ve iyileşme sürecini hızlandırır. Yeni oluşumlara engel olur.
 

Menopoz

 Menepoz

Menopoz doğal bir süreç olan östrojen salgısında kontrol eden yumurtalıkların işlevinde azalmadır. Çoğu kadın doğal menopoz geçirir ancak bazı yapay, ya da erken menopoz ile de karşılaşılabilir. Yapay menopoz genelde histerektomi, pelvik bölgesine radyasyon tedavisi gibi medikal bir müdahalelerde görülebilir. Erken menopoz ise, kimyasallar ve sigaraya maruz kalma nedeniyle kırk yaşından önce adet durur ve bu durum yaşanabilir.

Menopoz’da DermaSilk®

DermaSilk menopozdaki kadınlar için faydalar sunabilir. Medikal ipek kuru cildin tahriş olmasını engeller ve cildin sağlıklı kalmasına yardımcı olur. İpek ipliği kendi ağırlığının %30’u kadar nem çekerek kendisinin kuru kalmasını sağlayarak, geceleri giyilecek DermaSilk®, gece terlemelerinin olumsuz etkilerini azaltmaya yardımcı olur. Nem ipeğin özünde kilitli kalır ve cilt daha uzun süre kuru kalır böylelikle gece boyunca uykudan uyandıran ıslaklık ve neme maruz kalınmaz.

Menopoz semptomlarında Microair® Pristine

Hastalar rahat bir uyku için, klinik olarak kanıtlanmış olan gece terlemelerinin verdiği rahatsızlığı, aşırı ısınmayı azalttığı için Microair® Pristine kılıflarını da kullanışlı bulabilirler.
 

 
Spor Aktiviteleri

 Spor Aktiviteleri

İnsanlar genel olarak vücut ısılarının arttığı durumlarda daha hızlı bir şekilde terlerler. Terleme nedenleri kişiden kişiye farklılıklar gösterebilir. Bu terleme nedenlerini 5 başlıkta toplarsak;

1- Spor aktiviteleri sonrasında yaşanan terleme
2- Dış sıcaklıkların etkisi ile terleme
3- Gerilim ve stresten kaynaklanan terleme
4- Giyilen kıyafetlerden kaynaklanan terleme
5- Psikolojik durumlardan kaynaklanan terleme

Spor aktivitelerinde DermaSilk®

Sporcuların vücut ve ayak terlemelerinde ideal olarak sunulan DermaSilk® atlet ve çoraplar yüksek rahatlık sunar. Uzun süreli giyilen spor ayakkabıları tshirt veya formalar cildi terletir, kaşındırır, vücut ısısını düzenleyemez. Özel higroskopik (nem çekme) kapasitesi ile DermaSilk® ıslaklık duygusu vermeden, kendi ağırlığının %30’u kadar nemçeker. Fazla nem çok çabuk emilir ve uzun süreli kuruluk hissi ile vücudu rahatsız etmez. Patentli Antimikrobiyal bileşeni ile cildin doğal florasını korurken, bakteri oluşumunu engeller.